Kosmetologia

Logo

Mezoterapia igłowa to działający miejscowo, niechirurgiczny zabieg, polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących. Pozwala na wprowadzenie substancji aktywnych do skóry, w ilościach nieosiągalnych dla kosmetyków aplikowanych na skórę.  Regeneruje, ujędrnia, spłyca zmarszczki i redukuje niedoskonałości.  Oprócz efektu odmłodzenia mezoterapia igłowa zapobiega łysieniu i wypadaniu włosów Poprawę wyglądu skóry widać już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze efekty przynosi seria kilku zabiegów w odstępach 1-2 tygodniowych.

Mikrodermabrazja jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie. Polega na usunięciu warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice ścierające, pokryte kryształkami naturalnego diamentu. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry zastępując komórki uszkodzone. Ponieważ złuszczanie następuje stopniowo nie ma niebezpieczeństwa powstania blizn.

Peeling kawitacyjny to zabieg polegający na oczyszczeniu skóry poprzez peeling ultradźwiękowy. Poza złuszczeniem, wibracje ultradźwiękowe, wzbogacone o mikromasaż, poprawiają mikrokrążenie i dotleniają skórę. Co ważne, peeling kawitacyjny jest bezbolesnym zabiegiem i przeznaczony jest również dla osób, które mają wrażliwą skórę i nie mogą korzystać z oczyszczania manualnego.

Mezoterapia bezigłowa jest to najnowocześniejszy, nieinwazyjny system odmładzania skóry. Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej. To sposób transportu substancji aktywnych wykorzystywany w leczeniu zmarszczek, wiotkości i przebarwień skóry, gwarantujący skuteczność i bezpieczeństwo. Mezoterapia bezigłowa opiera się na zjawisku elektroporacji, polegającym na zwiększeniu przenikalności aktywnych składników przez membranę komórkową, dzięki utworzeniu specjalnych kanałów, zwanych elektroporami, pod wpływem odpowiednio modulowanego prądu.

Osocze bogatopłytkowe, znane też jako „wampirzy lifting” to jeden z najskuteczniejszych sposobów na rewitalizację skóry i spłycenie zmarszczek. Preparatem wykorzystywanym w tym zabiegu jest własna, poddana odpowiedniej obróbce krew pacjenta. To pozwala niemal całkowicie wyeliminować niepożądane odczyny pozabiegowe. Najważniejsze jest jednak to, że zawarte w osoczu bogatopłytkowym trombocyty wydzielają kluczowe dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które stymuluję komórki naskórka do regeneracji i pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Podczas zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego dochodzi także do procesu angiogenezy, czyli tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Po terapii osoczem bogatopłytkowym skóra jest lepiej ukrwiona, uelastyczniona, ujędrniona, a zmarszczki znikają